Keď si známy kolumbijský choreograf, tanečník, choreograf a fitnes tréner celebrít Beto Perez zabudol hudbu na precvičovanie aerobiku, vytiahol z batohu svoju obľúbenú kazetu s latino hudbou a začal improvizovať. Ľudia boli nadšení a dopyt po jeho hodinách začal vzrastať geometrickým radom. V Kolumbii sa stal tak populárny, že si ho speváčka Shakira najala ako choreografa pre jeden zo svojich albumov.
Po Betovom príchode do USA v roku 2001 spolu s dvomi podnikateľmi (Alberto Perlman a Alberto Aghion) vytvorili spoločnosť Zumba fitness, založenú na Betovej filozofii „priniesť do sveta fitnes zábavu“ a začalo sa nové šialenstvo, ktoré uchvátilo milióny ľudí na celom svete.
K máju 2011 sa Zumba sa teší obrovskému úspechu vo viac ako 125 krajinách na celom svete, 12 miliónov ľudí navštevuje hodiny aspoň raz týždenne…Prečo je to tak? Lebo je to tá najlepšia party, akú ste kedy zažili!
 
Zumba je tanečná fitnes hodina plná energie, skvelej hudby a dobrej nálady. Kombinuje dynamickú latinsko-americkú hudbu a latinsko-americké tance spolu s aeróbnymi pohybmi. Využíva tance ako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance a omnoho viac…
Choreografie striedajú pomalé a rýchle rytmy na princípe intervalového tréningu s cieľom spaľovať tuky, vyformovať a posilniť celé telo. Zameriavajú sa na svalové partie ako zadok, nohy, ruky, brucho a ten najdôležitejší sval tela, vaše srdce!

Zumba je skvelá nielen pre vaše telo, ale hlavne pre vašu myseľ a to bez rozdielu veku. Čo tak zabudnúť na bežné problémy všedného dňa a prísť vytancovať všetky svoje starosti? Vysoká dávka endorfínov zaručená! Budeme san a Vás tešiť v našom-Vašom Sunflowerstudiu.

Zumba zahŕňa tieto základné prvky:
Zábava…Je to typ cvičenia, ktoré budete chcieť robiť každý deň a budete sa z neho tešiť. Účastníci cvičenia sa bavia ako na party a ani si neuvedomujú, že cvičia.
Jednoduchosť…Môžete začať na akejkoľvek úrovni. Zumba je určená pre všetkých bez ohľadu na vek, kondíciu, tanečné či športové skúsenosti.
Efektivita…Princíp intervalového tréningu maximalizuje výdaj kalórií, spaľovanie tukov a formovanie svalov.
Originalita…Hudba, kroky, pohyby, pocit…úplne iné ako ste doteraz zažili!

Kombinácia latino a exotických rytmov vytvára skvelú party, na ktorej vytancujete 500 – 1000 kcal za hodinu a zanechá vo Vás skvelý pocit a dobrú náladu.

PRIEBEH LEKCIE ZUMBA  ® (60 minut)
Warm-up – čerpá a používa podobné prvky ako aerobik.
Tanečná ZUMBA party – plná latinsko-amerických rytmov
Cool down a strečing- záver lekcie

Vo svete dnes poznáme viacero typov zumba kurzov. Predstavme si ich:
Zumba (pôvodný kurz Zumba) – zahŕňa základné rytmy ako merengue, foxtrot, salsa, cumbia, Reggaeton, ďalej brušný tanec, valčík, tango či samba;
Zumba Gold – kurzy sú určené pre staršiu generáciu;
Zumba Toning – kurzy sú zamerané na intenzívne spaľovanie kalórií a posiľňovanie;
Aqua Zumba – určená pre vekovú kategóriu 14+ a pripomína vodný aerobik;
Zumbatomic/ ZUMBA KIDS – pre dievčatá a chlapcov vo veku od 4 do 12 rokov, zahŕňa mestské typy tancov ako hip hop, reggaeton a pop s konceptmi ako koordinácia, disciplína, istota a teamwork.

Sunflowerstudio Vám ponuká ZUMBU a ZUMBU KIDS pre Vaše ratolesti