FLOWIN ® je moderný švédsky produkt a koncept cvičenia i posilňovania, ktorý sa vyvíja od roku 2003. FLOWIN ® je produkt, ktorý sa dá naplno cvičiť bez doskokov a zaťaženia kĺbov. FLOWIN ® sa cielene využíva aj v rehabilitácii, športových tréningoch či najrôznejších pohybových aktivitách. Okamžite po uvedení na trh v roku 2007 vo Švédsku si táto fascinujúca pomôcka získala laikov i odborníkov a odvtedy sa tento systém rozširuje po celom svete.
FLOWIN ® využíva tzv. frikciu – pohyb medzi hladkým a poddajným povrchom. Ak musia svaly v pohybe na tomto rozhraní vykonávať či brzdiť pohyb, vzniká mimoriadne intenzívna svalová práca. Ohromujúci efekt cvičenia je dosiahnutý práve patentovanou technológiou Friction Training™, ktorá je celkom odlišná od bežného nekontrolovaného kĺzania, či šmýkania. Optimálna tréningová pomôcka pre skupiny i jednotlivcov – využíva sa iba vlastná energia a váha segmentov tela.
FLOWIN ® aktivuje v každom cviku niekoľko svalových skupín. Výsledkom je lepšia stabilita, pevnosť, pružnosť a rýchlosť. Cvičí sa v stoji, v kľaku, v polohách na chrbte, na bruchu alebo na boku. Body opory zabezpečujú špeciálne mäkké podložky pre nohy a ruky, prípadne lakte a kolená. Kombinácia záťaže a pohybu dokáže vygenerovať pre každého maximálne svalové úsilie bez ohľadu na vek.
FLOWIN ® úspešne preniká do mnohých konceptov cvičenia a jeho využitie je širokospektrálne. V našom Sunflowerstudiu máme nielen skupinové cvičenia FLOWIN ®, ale taktiež poskytujeme individuálne tréningy/terapie či individuálne skupinové tréningy (napr.pre firmy,….). Sunflowerstudio si spomedzi niekoľkých druhov cvičenia FLOWIN ® vybralo viacero z nich.
FLOWIN FITNESS ®  v troch rozdelených skupinách (class 1, class 2, class 3) podľa náročnosti cvičebných prvkov, opakovaní a intenzity cvičenia.
FLOWIN PILATES ® je mimoriadne výhodný pre kontrolované rehabilitačné cvičenia, nakoľko využíva zatvorené cviky. Fyzioterapeut dokáže implementovať cviky v stabilizačnom tréningu, alebo v programoch s cieľom získania rozsahu pohybu, dynamiky a svalovej sily. Vzhľadom na kontrolovaný pohyb je cvičenie vhodné aj pre jedincov, ktorí majú problémy s osteoartrózou. Kontrola frikcie je presná a rozsah pohybu neprekročí úroveň momentálnej svalovej sily.
FLOWIN ® úspešne preniká do oblasti golfu, kde má každý hráč šancu realizovať svoj vlastný komplexný tréning – či už ako rozcvičku, zlepšenie techniky úderov alebo získanie svalovej sily. Projekt je zastrešovaný švédskou golfovou asociáciou.
FLOWIN KIDS ® v oblasti pohybových a športových aktivít detí a mládeže tvorí samostatnú sféru. Cvičenia zlepšia držanie tela a preventívne pôsobia proti poraneniam kĺbov a svalov.
FLOWIN ® je perfektné cvičenie s okamžitým účinkom a splní očakávania i tých najnáročnejších klientov.

PRIEBEH LEKCIE FLOWIN ® (45-50min)
FLOWIN KARDIO
FLOWIN FITNESS – posilňovacie cviky na jednotlivé partie
Na záver hodiny – FLOWIN PILATES /STRETCHING

https://www.youtube.com/watch?v=IIMPdTGKPrE