DeepWORK®získava svoju intenzitu zo súčinnosti polárnych síl, ktoré sú na Ďalekom Východe známe ako Yin a Yang. Dôležitým aspektom je, že jeden bez druhého nemôže existovať.
DeepWORK® je atletický, jednoduchý, náročný, jedinečný a úplne iný cvičebný program v porovnaní so všetkými známymi tréningovými konceptami – tréning piatich elementov plný energie! DeepWORK® je založený na princípe Yin a Yang. Kombinuje psychické a fyzické protiklady funkčného tréningu.
DeepWORK® kombinuje know-how cvičenia bodyART a IRON SYSTEM. Čistý funkčný skupinový tréning bez pomôcok, ktorého tvorcom je Robert Steinbacher.
Robert Steibacher je bývalý gymnasta, ktorý začal svoju kariéru v jednej z najprestížnejších tanečných akadémií v New Yorku. Od roku 1994 získal takmer 20 ročné medzinárodné skúsenosti ako inštruktor, prezentér, choreograf a medzinárodný lektor jogy.
Ako profesionálny fyzioterapeut vytvoril v roku 1995  tréningový systém bodyART a založil bodyART School.
„Global motion“ čo znamená  „spolu máme silu a dávame kvalitu“ bol jeden z prvých Robertových projektov a bol rozŝírený  po svete formou DVD, eventov, cestovaním a workshopmi podporujúce deti s postihnutím a iných humanitárnych projektov. Vďaka jeho charitatívnej práci bol medzinárodne uznávaný hlavne v USA a v Európe. V roku 2010 Robert vyhral najvyššiu cenu the „Best Entrepreneur USA“ (Najlepší podnikateľ USA).  Táto cena odzrkadľuje jeho 20ročnú prácu s bodyART®-School, s bodyART® konceptom a jeho nový model deepWORK™. Táto cena tiež odzrkadľuje odmenu za jeho neúnavnú snahu a za to, že sa nikdy nevzdal svojich cieľov a snov.
V roku 2010 úspešne importoval bodyART® and deepWORK™  z Európy do USA. Tento koncept bol vôbec prvý, ktorý nebol prinesený z USA do Európy ale z Európy do USA. Robertov koncept bol prvý európsky tréningový model a on bol prvý európsky tréner, o ktorom sa písalo v celosvetovo najväčších novinách  „NEW YORK TIMES“. Robert bol ako jediný schopný priniesť poznatky z unikátnych a profesionálnych znalostí a tréningových metód, ktoré zahŕňajú kreativitu, inováciu a jeho charizmatickú osobnosť. Jeho vedomosti a skúsenosti sú verejnosťou uznávané a tvoria pevný základ pre medzinárodné fitness prostredie.
DeepWORK ® ukazuje každému jeho osobné slabiny tela – ako každý tréning. Je to kardio intenzívny tréning – variácie stále umožňujú vrátiť sa k základným pohybom. Práve preto je tréning vhodný pre všetkých.

PRIEBEH LEKCIE DeepWORK  ® (45-75minut)