Masáže.

Klasická masáž

Klasická masáž patrí medzi základné masáže, pôsobí preventívne, ale aj liečebne. Patrí medzi manuálne relaxačné techniky, ktoré odstraňujú svalovú únavu, ochabnutosť, stuhnutosť a bolestivosť svalov, navodzuje celkové uvoľnenie a pohodu.

Lávové kamene

Blahodárne účinky horúcich lávových kameňov sú dobre známe. Hlavné benefity tejto masáže sú prehriatie organizmu, využitie tepla na zrelaxovanie svalov a uvoľnenie celého tela umocnené celotelovou olejovou masážou.

Bankovanie

Je liečebná metóda, ktorej blahodárne účinky využívali už v starovekej Číne. Aplikáciou banky vznikne podtlak v danej oblasti, ktorý vtiahne kožu, podkožie, fascie a svaly do vnútra banky. Práve vďaka silnému podtlaku ktorý v danej oblasti vznikne, dôjde k prekrveniu tkaniva. Zlepšuje sa tok lymfy, znižuje sa bolesť, uvoľňujú sa svalové spazmy. Banky majú taktiež výrazné detoxikačné účinky.

Lymfodrenážna masáž

Manuálna lymfodrenáž je jemná masážna technika, ktorá sa používa na naštartovanie lymfatického systému. Používajú sa pri nej veľmi jemné, presné, definované hmaty s miernym tlakom na povrchu tela. Telo sa pomocou tejto techniky rýchlejšie zbavuje prebytočnej tekutiny a odpadových látok, čiže sa komplexne detoxikuje.

Ste pripravení?

Naši maséri áno, radi Vás privítame.

Kontradikácie

Kontraindikáciou rozumieme stav kedy masáž nemôžeme vykonávať vôbec alebo ju nemôžeme vykonávať na určitých častiach tela. Pred začiatkom masáže je veľmi vhodné informovať maséra o svojom zdravotnom stave. Spoločne sa tak potom môžete dohodnúť na vhodnom postupe, či špeciálnej zostave vhodnej pre Vás. Kontraindikácie sú zdravotné stavy pre ktoré nemožno vykonať terapiu.

Terapia je absolútne nevhodná ihneď po výdatnom jedle a bezprostredne po nadmernej telesnej námahe, pri celkovom vyčerpaní. Masáž sa nevykonáva v tehotenstve a v šestonedelí. Pri výskyte infekčných chorôb a pri vysokých teplotách. Ďalej pri výskyte nádorových ochorení. Nemasírujeme a neošetrujeme oblasti tela postihnuté kožnými zápalmi (vredy, plesňové ochorenia) a kožnými poraneniami (odreniny, rany, a pod), kožné útvary (materské znamienka, a i.). Nemasírujeme miesta s výrazne zväčšenými žilami (spravidla na lýtkach), ani následky úrazov (krvné výrony či iné poúrazové stavy). Zvlášť prísny zákaz platí pre masáž brucha pri akýchkoľvek bolestiach v brušnej dutine.

Ak si nie ste istý výberom či vhodnosťou masáže práve pre vás, kontaktujte nás mailom.

Kontraindikácie pre vykonanie masáže:

Kedy sa poradiť s lekárom?

Kedy sa poradiť s lekárom?